NATURA SABUN KURSU

**NATURA SABUN YAPIM KURSU**
TÜRKİYE’DE İLK VE ALANINDA TEK ,SABUN İÇİN ÖZEL TASARLANMIŞ KURS MERKEZİMİZDE KATILIMCILARIMIZA ÖZEL DERS ŞEKLİNDE “SABUN YAPIM VE TASARLAMA” EĞİTİMİ VERİYORUZ.SABUN YAPIMI CİDDİ BİR İŞTİR,ARAYA SIKIŞAMAZ,UZMAN OLMAYANLAR SADECE PARANIZI ALMAYA HEDEFLİDİR.
ÜLKEMİZDEKİ BİRÇOK TANINMIŞ KURUMSAL FİRMANIN BİZİ SEÇMESİ DE TESADÜF DEĞİLDİR .GURURLUYUZ Kİ HER GEÇEN GÜN KENDİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ.
EN SON GARANTİ PLAZA’DA GN.MD LÜK ÇALIŞANLARINA DÜZENLENEN KISA SÜRE KATILIMLI WORKSHOP YAPTIK. .CİDDİ BİR ARAŞTIRMA SONUCU BİZİ BULAN ONLARCA KURUMSAL FİRMADAN BİRİDİR GARANTİ BANKASI KURUMSAL.
KURSUMUZU KİM VERİYOR : YURT İÇİ VE YURT DIŞI SABUN ÜRETİMİNDE ÇALIŞMIŞ VE BU İŞİ BİR YAŞAM TARZI HALİNE GETİRMİŞ OLAN **KİMYA MÜHENDİSİ** **UĞUR ÖZTEMİZ** TARAFINDAN BİRE BİR VERİLEN UYGULAMALI BİR KURSTUR.
HALK EĞİTİM TİPİ ,EV TİPİ , KURSLAR İLE KARIŞTIRILMAMASI GEREKİR.EN FAZLA 4 KİŞİ ALINIR VE BİRE BİR ÇALIŞMA YAPILIR.ÖZEL BİR DERSTİR.
SLOGANIMIZ : **ALTI YILDIR SABUN EĞİTİMİ VERİYORUZ ,DENEYİMLİYİZ VE BUNU ÇOK KEYİFLİ BİR SÜREÇ HALİNE GETİRDİK**
DENEYİMLERİMİZİ,SİZLERLE PAYLAŞACAĞIZ, EN SON TEKNOLOJİLERİ YENİLİKLERİ VE PÜF NOKTALARI SİZLERE SUNACAĞIZ ,AYRICA PİYASA BİLGİLERİNİ VE SATIŞ NOKTALARINI DA SİZLERE ÖĞRETECEĞİZ.
KAÇ TİP KURS VAR : İKİ AYRI KURSUMUZ BULUNMAKTADIR:
1- BİTKİSEL, DOĞAL , KİMYEVİ KATKISIZ SABUN YAPIM KURSU
2- SÜS,BUTİK,DEKORATİF AROMATERAPİK SABUNLARIN YAPIM KURSU
**KURSLARIMIZIN DETAYLARI**
**KURS NO 1** : BİTKİSEL YAĞLAR KARIŞIMINDAN BİTKİSEL ÖZLÜ KATKISIZ SABUNLARIN YAPIMI
Bu kursumuz ;
1- Bitkisel aromaterapik yağlar ile,kimyasal katkı bulundurmayan ,tamamen elde yapılan yapılan tahta kalıpta kurutulan temel sabun : **saf bitki özlü sabunlar**
2-Size özel sadece özel bitkisel ve zeytin yağı ile yapılan kişisel sabun. **saf nötral sabunlar.**
Kursumuz sizlere, önce teorik ,sonra pratik olarak sabun yapımının en sağlıklı tekniklerini , üretimin püf noktalarını,ekonomik çalışma tavsiyelerini,sabunların kalıplanmalarını, kesilmelerini, saklanmalarını, temel güvenlik kurallarını ve malzeme bilgilerini öğretecektir.Piyasada satılan pek çok sabundaki ucuz bitkisel pres atık yağların ve içeriğindeki gizlenen kimyevi boyaların,esansların,hacı yağlarının sabunda **nasıl tespit edildiğini** size bu kursumuzda öğretip bu işin sırlarını vereceğiz.
**KURS NO 2 : SÜS VE BUTİK SABUNU YAPIMI VE EĞİTİMİ**
Bu isim altında düzenlediğimiz kursumuz;
Harika renkleri ve kokuları ile şeffaf, opak, yine aromaterapik kokuları ile,çok yaratıcı şekilleriyle ,1)Kalıplı popüler modelli sabunlar,2)Özgün modelli kesilebilen sanatsal sabunların yapım eğitimini içermektedir.Dikkat; 2.başka yerde yok !
Birlikte üreteceğiz ve size bu sabunların uzun süre güzel kalabilmeleri için gereken yapım sırlarını verip son teknolojik yeniliklerini paylaşacağız. Birlikte yapacağımız uygulamalar esnasında harika tasarım fikirleri vereceğiz.Kalıplı özel teknik nedir nasıl terlemez vb.bilgileri öğreteceğiz.
Bu kursumuz 5 saat sürmektedir.
Kursumuz süresince kullanacağınız ham maddeler ve materyaller tarafımızdan temin edilmektedir.
Bu sabunları hem süs için sergileyecek hem de o harika koku ve köpürme özelliklerinden ötürü zevkle sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz. Ayrıca en önemlisi uçuşan toz gıda boyası ,kimyevi katkı ve kimyasalları içermeyen özel bir teknik kullandığımızdan bebeklerde bile rahatlıkla kullanabileceksiniz.
DİKKAT : SABUN ÜRETİMİNDE ÇALIŞMAMIŞ VE **KİMYA MÜHENDİSİ ** OLMAYAN KİŞİLERİN EVLERİNDE VERDİKLERİ CİCİLİ BİCİLİ SABUNLARIN KURSLARI OLDUĞUNU ÖĞRENDİK. KULLANILAN MALZEMELERE AKCİĞER VE CİLT SAĞLIĞINIZ İÇİN LÜTFEN ÇOK DİKKAT EDİNİZ,SORUNUZ,ARAŞTIRINIZ.
**NATURA SABUN KURSU’ nun size getirecekleri:**
Bu kurs; Kendikişisel sabununuzu yapabilmenizin yanında tüm yaşamınız boyunca evinizde kolaylıkla yapacağınız sağlıklı sabun’unuzu kullanmanızın keyfini verecektir
Ayrıca,bizden ham madde temin edebilir,bu işin ticaretini yapabilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.
**KURSUMUZDA YAPACAĞIMIZ SABUNLARIMIZ NEDEN ÇOK SAĞLIKLIDIR ?**
Sağlıklı ve vücuda dost bir sabunun; dünya kabul edilebilir “sabun üretim normları” içerisinde formüller ve girdiler içermesi gerekir .İnternet veya kulak dolması sabun formülleri ile yola çıkan ya da ehil olmayan kişilerden bu işi öğrendiğini savunan pek çok kişi ne yazık ki daha fazla para ve zaman kaybetmiştir,bozulan sağlıklar, boşa giden malzemeler ,rengini kokusunu yitiren ve sonunda çöpe giden emekler.
Kaldı ki çarşıda,pazarda,internet’te üzerinde doğal yazan her gördüğümüz sabunların maalesef çoğu doğal değildir,güvenli değildir.Okyanus esintisi nasıl oluyor da mavi renkli sabunun içine giriyor ?
Basit bir test: her insan hayatında birkaç kez bayatlamış ayçekirdeği çıtlatmıştır,ağzınızdaki kötü tadı hatırladınızmı?
Belli bir zaman içinde kötü formüle edilmiş sabundan bayat yağ kokusu gelecektir.Kaldı ki bunu yok etmek çok kolaydır,zeytinin,peynirin bile karbon zincirlerinden yapılmış taklit kokuları var

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*